اسب بخار چیست و چه نقشی در خودروها دارد؟

اسب بخار اصطلاحی رایج است که به اندازه گیری توان تولید شده توسط موتور اشاره دارد. در هنگام تعیین قدرت اسب بخار از چند استاندارد استفاده می شود.

اصطلاح اسب بخار چیست با موتورهای احتراق شروع نمی شود. جیمز وات، مهندسی که اصطلاح “وات” بر آن نامگذاری شده است، آن را ایجاد کرد. وی برای اولین بار از این اصطلاح در اواخر سال های ۱۷۰۰ برای توصیف میزان انرژی تولید شده توسط موتورهای بخار استفاده کرد.

آیا می دانید هر اسب بخار چقدر سرعت دارد؟

حال که در بخش” اسب بخار چیست ” با این موضوع کمی آشنا شدید، بهتر است از اصطلاحات مربوط به آن نیز شناخت داشته باشید.

توجه داشته باشید که میزان محاسبه سرعت هر اسب بخار وابسته به عواملی همچون، سرعت حرکت وسیله مورد نظر، جریان مخالف هوا و نیز توان وسیله مورد نظر است. برای این که به سوال” هر اسب بخار چقدر سرعت دارد” پاسخ صحیح داده شود شود به موارد گفته شده باید توجه کرد.

اما اگر فکر می کنید سرعت و قدرت اسب بخار چیست و چقدر است، این مقدار ۵۵۰ فوت بر پوند در ثانیه انرژی در هر اسب بخار است. یا به اصطلاح یک اسب بخار، بین ۷۳۵.۵ تا ۷۵۰ وات است.

این روش با استفاده از تجهیزات طراحی شده برای آزمایش میل لنگ اندازه گیری می شود. به همین دلیل است که رتبه بندی اسب بخار بین محاسبه و آزمایش ثابت نمی ماند. اگر وسیله نقلیه ای با قدرت ۲۰۰ اسب بخار بخرید و سپس همان وسیله نقلیه را روی دستگاه قرار دهید، تست آن کمتر از ۲۰۰ است. این بدان دلیل است که قدرت اسب بخار به عنوان حداکثر انرژی خروجی اندازه گیری می شود. بنابراین تا زمانی که یک عمل کامل از وسیله نقلیه خود دریافت نکنید، قدرت واقعی موتور کمتر از تصور شما است.

به این نکته توجه داشته باشید که صرف اینکه یک وسیله نقلیه در یک نمونه مقدار مشخصی اسب بخار تولید می کند، به این معنی نیست که همیشه یک مقدار ثابت است. متداول ترین مقصر این امر کاهش جریان هوا در موتور است، اما محدود کردن اگزوز باعث کاهش قدرت اسب بخار نیز می شود.

به همین دلیل حفظ موتور در شرایط عالی با تمیز بودن فیلترها و تغییر منظم فیلترها ضروری است. با حفظ میزان ثابت جریان هوا و اگزوز مناسب ، عملکرد موتور خود را در اوج حفظ می کنید. سرویس دهی به موتور اتومبیل شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

سیستم سوخت خودرو نیز بر اسب بخار تولید شده توسط موتور تأثیر می گذارد. برای داشتن حداکثر عملکرد قدرت اسب بخار، باید جریان کافی سوخت به موتور داشته باشید. پمپ های سوخت و فیلترهای سوخت از اهمیت اساسی در عملکرد وسیله نقلیه شما برخوردار هستند.

هر اسب بخار چند آمپر است و آیا در خودروها متفاوت است؟

قبل از پاسخ دادن به این سوال ” هر اسب بخار چند امپر است“بهتر است بدانید که آمپر نشانگر بار جریان الکتریکی است که یک موتور می تواند برای مدت زمان نامعلومی بدون تخریب عایق و سایر ترکیبات الکتریکی موتور حمل کند. اما شاید جای سوال باشد که هر اسب بخار چند امپر است، باید گفت هر اسب بخار معادل ۷۴۵.۶ آمپر است.

توجه داشته باشید که سرعت و گشتاور بخشی از محاسبه یافتن اسب بخار است، اما نشان دهنده قدرت تنها نیست. برای داشتن یک اسب بخار باید هم گشتاور و هم سرعت داشته باشید.

فروشگاه میثم یدک

شما می توانید محصولات موجود د فروشگاه میثم را از طریق اینترنت سفارش داده و در کمترین زمان دریافت کنید. یکی از کامل ترین فروشگاه های موجود در شهر تهران، فروشگاه میثم یدک است. هدف این فروشگاه صرفه جویی در وقت و هزینه مشتریان و اطمینان از خرید و پرداختی امن شما همراهان می باشد؛ همچنین می توانید در این فروشگاه از سایر لوازم یدکی ها بهره مند شوبد.کلیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *