پلوس کامل جک اس ۵

انتقال نیروی تولید شده در موتور خودروها نیازمند وجود سیستم انتقال قدرت در ساختار خودرو است. سیستم های انتقال قدرت خودروها از بخش ها و اجزای مختلفی تشکیل شده است و هماهنگی و عملکرد صحیح و همزمان آن ها با سیستم تعلیق خودرو موجب حرکت نرم و سواری لذت بخش خواهد بود.

در گذشته شکل پلوس خودروها با امروز متفاوت بود و عملکرد آن ها توسط تعدادی ساچمه انجام می شد اما با پیشرفت صنایع خودروسازی و البته صنایع مرتبط با آن شکل پلوس ها نیز تغییر پیدا کرد و انتقال نیرو به جای ساچمه توسط یک سه شاخه که در درون سر پلوس قرار دارد انجام می گیرد. این تغییرات باعث شده است که ضریب انتقال نیرو در پلوس های جدید نسبت به انواع قدیمی تر آن بیشتر باشد. پلوس اصلی جک اس 5

پلوس از قسمت های مختلفی تشکیل شده است؛ قسمت ابتدایی پلوس به جعبه ددنده یا دیفرانسیل خودرو متصل می شود تا نیروی لازم را از آن دریافت کند و از طریق میله پلوس آن را به قسمت انتهایی پلوس که به چرخ وصل شده است انتقال دهد. محل اتصال پلوس ها از مفاصلی تشکیل شده است که روی این مفصل ها قطعه ای منعطف و پلاستکی به نام گردگیر پلوس قرار می گیرد. گردگیر پلوس برای محافظت از مفصل ها در برابر موادی همچون شن، ماسه، مایعات و دیگر موادی که موجب آسیب به مفصل می شوند به کار می روند. توصیه می شود مرتباً این پوشش ها را چک کنید و از نشت نکردن گریس از آن ها اطمینان حاصل نمایید.

علت خرابی پلوس جک اس ۵

از آن جایی که پلوس جزیی از قطعات مصرفی خودرو محسوب می شود نحوه رانندگی و استفاده از خودرو می تواند مستقیماً بر عمر آن تاثیر داشته باشد. ترمز زدن های پیاپی که معمولاً به خاطر سرعت بیش از حد اتفاق می افتد از عوامل آسیب به پلوس است. همچنین پاره شدن گردگیرهای پلوس ها نیز موجب می شود که ذرات مضر وارد محوطه پلوس شده و باعث خرابی سر پلوس شوند.

رها کردن یک باره کلاچ نیز از آن جایی که باعث ضربه ناگهانی به خودرو می شود می تواند به پلوس که محل اتصال نیروی وارده به چرخ ها آسیب وارد کند. استفاده از دنده های نابجا بدون در نظر گرفتن سرعت و دور موتور، بکسل کردن خودروی سنگین تر، روشن کردن خودرو به هل دادن آن نیز از مواردی هستند که با انجام ندادن آنها می توانید عمر پلوس رنو خود را افزایش دهید.

همچنین از تیک آف کردن نیز پرهیز کنید چرا که آسیب زیادی به قطعات خودرو از جمله پلوس آن وارد می کند. به علاوه به صورت دوره ای واسکازین جعبه دنده را نیز چک کنید چرا که در صورت کافی نبودن یا از بین رفتن واسکازین ممکن است دیفرانسیل و سر پلوس به یکدیگر قفل شده و آسیب زیادی به خودرو وارد شود. نیاز است اتصالات پلوس به سر چرخ نیز مورد بازرسی قرار گیرند تا از شل نبودن آن ها اطمینان حاصل کنید.

فروشگاه میثم یدک

شما می توانید محصولات موجود در فروشگاه میثم را از طریق اینترنت سفارش داده و در کمترین زمان دریافت کنید. یکی از کامل ترین فروشگاه های موجود در شهر تهران، فروشگاه میثم یدک است. هدف این فروشگاه صرفه جویی در وقت و هزینه مشتریان و اطمینان از خرید و پرداختی امن شما همراهان می باشد؛ همچنین می توانید در این فروشگاه از سایر لوازم یدکی ها بهره مند شوبد.جک اس ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *