کاهش خودروهای چینی در نمایندگی ها / فروش خودروهای خارجی با دلار گرانتر از بازار

یک کارشناس بازار خودرو می گوید: افزایش قیمت دلار و کاهش موجودی خودروهای چینی در نمایندگی ها دو علت مهم برای افزایش قیمت این خودروها محسوب می شود. متاسفانه موجودی خودروهای چینی در نمایندگی ها کاهش یافته است.


به گزارش موبوابران به نقل از تجارت نیوز،  امروز اعلام شد که قیمت خودروهای چینی رسما از سوی یکی از شرکت های واردکننده بین ۲۰ تا ۲۵ درصد گران شد. این افزایش قیمت خودروهای چینی دو علت دارد؛ یکی افزایش قیمت دلار و دیگری کاهش موجودی خودروها در نمایندگی ها.
طبق مصوبه شورای رقابت، قیمت خودروها هر سه ماه یک بار (به صورت فصلی) می توانند به روز شوند، این در حالی است که شرکت مدیران خودرو در آخرین روزهای شهریور لیست قیمتی محصولات خود را برای فصل پاییز منتشر کرده است که شامل افزایش قیمت از ۶۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تا ۱۷۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی می شود. حالا چرا خودروهای چینی گران شده است؟
یک کارشناس بازار خودرو درباره علت افزایش قیمت خودروهای چینی به تجارت نیوز گفت: افزایش قیمت دلار و کاهش موجودی خودروهای چینی در نمایندگی ها دو علت مهم برای افزایش قیمت این خودروها محسوب می شود. متاسفانه موجودی خودروهای چینی در نمایندگی ها کاهش یافته است.
بابک صدرایی در ادامه افزود: افزایش سودهای بانکی، حمل و نقل، تورم و نرخ دستمزد قیمت خودروهای چینی را رسما گران کرد. در گذشته هم ما هشدار داده بودیم که چنانچه قیمت دلار گران شود قیمت خودروهای چینی نیز گران خواهد شد. حال با توجه به افزایش هزینه های سربار، قیمت خودروهای چینی احتمالا ۲۰ تا ۲۵ درصد گران شود.
او در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش قیمت خودروهای چینی ارتباطی به ممنوعیت واردات خودروهای چینی دارد یا خیر؟ اظهار کرد: افزایش قیمت خودروهای چینی ارتباطی به ممنوعیت واردات خودروهای چینی ندارد؛ چرا که اکنون بسیاری از خودروهای خارجی با مدل های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ با ارز گران تر از قیمت ارز بازار و نرخی نزدیک به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *