آشنایی با خودرو لیفان X60

آشنایی با خودرو لیفان X60

امنیت لیفان X60

۱.      طراحی ضد ضربه ی جلوی خودرو :

سپر جلویی بزرگ جذب کننده ی انرژی و قطعه ی ضد ضربه ی آهنی جلو,که مناطقی هستند که از هم میپاشند و موج بر میدارند تا انرژی را جذب کنند,امنیت را برای سرشینان داخل خودرو در صورت وقوع تصادف حداکثر میکند.

۲.      آینه های دید عقب با دید گسترده به همراه لامپ های سیگنال چرخشی برای بیشتر شدن دید :

آینه های دید عقب خارجی X60 سطح زیادی را پوشش میدهند تا امنیت رانندگی افزایش یابد.آینه ی دید عقب خارج دارای یک لامپ سیگنال است که توسط یک پوشش نقره ای تزئین شده است.تزئینات بسیار مدرن و به روز هستند,و میزان امنیت در صورت تغییر لاین یا پیچیدن ناگهانی در مناطق شهری نیز افزایش یافته است.آپشن از بین برنده ی یخ و بخار در شیشه ی عقب نیز وجود دارد.

۳.      ABS و EBD چهار کاناله/۴ حسگری :

لیفان X60 با سیستم های پیشرفته ی ABS و EBD 4 کاناله/۴ حسگری سازگار است.طراحی این سیستم ها بر روی این خودرو میتواند به طور موثری خطر لیز خوردن یا پیچیدن حاصل از عدم تعادل نیروی ترمز را از بین ببرند.

۴.      بدنه ی خودروی امن منحصر به فرد:

لیفان X60 دارای یک بدنه ی امن منحصر به فرد است که عمدتا از ورقه های آهنی با آلیاژ پایین ساخته شده است.در جلو و عقب بدنه ی خودرو, ورقه های استیل نرم و همچنین مناطقی وجود دارند که در صورت تصادف برای جذب انرژی از هم میپاشند.

۵.      رینگ های آلومینیومی ۵ اسپوکی و تایر هالی بزرگ کارا :

لیفان X60با تایرهای بزرگ سری ۵۲۰ نرم سازگاری دارد که کمپانی تایر جیتی به صورت مخصوص برای خودرو  های شاسی بلند تایر تولید میکند.تایر ها تحت شرایط عادی قابلیت رانندگی فوق العاده ای را فراهم میکنند,و همچنین در جاده های خیس و لغزنده قابلیت ترمز محکم و قوی ای دارند.

۶.      لامپ های عقب ترکیبی LED با دید عقب وسیع دو برابر :

لامپ های عقب ترکیبی LED با دید عقب وسیع دو برابر بسیار ظاهر خودرو را زیبا کرده اند و دارای نور سفیدی هستند که بسیار باعث بالا رفتن امنیت عقب خودرو(از لحاظ دیده شدن)میشوند.

  

سواری خوب و با ثبات

۱.      جلوبندی مک فرسون :

لیفان X60 به عنوان یک شاسی بلند شهری,برای جلوبندی خود از مدل مک فرسون استفادئه کرده است,و برای عقب خودرو از مدل سه ارتباطی مخصوص استفاده کرده است.از نظر راحتی در رانندگی و سواری,لیفان X60 از دیگر رقیبانش پیشی گرفته است,چون با دقت بیشتری میتواند آن را کنترل کرد.با مقایسه ی لیفان X60 با دیگر رقیبانش پی میبریم که این خودرو در پیچ ها بسیار با ثبات تر است.

۲.      سیستم انتقال دهنده ی نیروی ۵ حالته ی دستی :

سیستم انتقال دهنده ی نیروی ۵ حالته ی دستی X60 سازگار و مطابق با همان مدل هایی است که در خودرو های BMW وجود دارند.سیستم همزمان کننده دارای سه سطح مخروطی است که شتاب و گشتاور همزمان کردن را افزایش میدهد و زمان همزمان سازی را کاهش میدهد,بنابراین دنده عوض کردن آسان تر میشود.این سیستم انتقال دهنده ی نیرو به خوبی با موتور CWT 1.8 لیتری سازگار است,بنابراین استفاده ی این دو با هم میتواند به صورت چشمگیری نیروی خودرو را حداکثر و مصرف سوخت را حداقل کند.

۳.      میل لنگ متقاطع :

میل لنگ متقاطع در لیفان X60 از مدل و نوعی است که در رقیبان این خودرو دیده نمیشود.بسیاری از صاحبان خودرو دوست دارند میل لنگی بر روی خودروی آنها نصب باشد که به خوبی بتواند تغییر پذیری دینامیک بدنه را بهبود دهد,و درصورت تغییر ناگهانی مسیر یا پیچیدن از ثبات خودرو اطمینان حاصل کند.

۴.      تایر های بزرگ سری ۵۲۰ نرم :

لیفان X60با تایرهای بزرگ سری ۵۲۰ نرم سازگاری دارد که کمپانی تایر جیتی به صورت مخصوص برای خودرو  های شاسی بلند تایر تولید میکند.تایر ها تحت شرایط عادی قابلیت رانندگی فوق العاده ای را فراهم میکنند,و همچنین در جاده های خیس و لغزنده قابلیت ترمز محکم و قوی ای دارند.

نیروی زیاد لیفان X60 :

۱.      موتور بسیار قدرتمند :

لیفان X60 از تکنولوژی WT-i(زمان بندی هوشیار تغییر والو) در موتورش استفاده میکند.پیشرفته ترین سیستم مدیریت موتور که سیستم تزریق سوخت الکتریکی هوشمند دلفی MT22.1 نام دارد بر روی موتور این خودرو نصب شده است.در مقایسه با یک موتور معمولی, موتور X60 نیروی سرعت زیاد را تا ۸% و صرفه جویی در سوخت را تا ۵% افزایش میدهد.

۲.      کارایی بالای انرژی :

لیفان X60 دارای تکنولوژی ساسات الکترونیکی(تکنولوژی ای که در خودروهای سطح بالا و متوسط برای کنترل دقیق جریان سوخت استفاده میشود و میتواند صرفه جویی در مصرف سوخت را تا ۳% افزایش دهد).لیفان X60 بلوک های سیلندر تماما آلومینیومی فشرده و مخزن احتراق سوخت شبیه به خودکار میباشد .سیستم سوخت تزریقی الکترونیکی اطمینان کامل از احتراق با ثبات و تولید آلودگی کم میدهد.موتور سبکتر عملکرد توزیع گرمای بهتری دارد که این خصوصیت به شدت نرخ خرابی موتور و مراجعه به تعمیرگاه را کاهش میدهد.

۳.      قابلیت کاهش صدای موتور عالی :

مدل موتور از مواد با کیفیت با چگالی نسبی کم تشکیل شده است و هیچ پیچ و مهره ای وجود ندارد.نوع ساخت و ساز باعث میشود موتور سبک تر و مقاوم تر باشد,و به صورت چشمگیری عدم تعادل چرخش و همچنین صدا و شوک ها را کاهش میدهد.

 ظاهر لیفان X60

۱.      ظاهر جلوی دلپذیر,مدرن و محکم :

ظاهر جلو به نظر دلپذیر,مدرن و محکم می باشد.X60 به مدرنی خودروهای کاروان میباشد,و به اندازه ی یک خودروی برون شهری قوی و محکم است.

۲.      چراغ های جلوی چشم عقابی وسیع :

چراغ های جلوی چشم عقابی با یک پوشش بالایی از جنس کروم بسیار مدرن هستند و دید بسیار وسیعی را ایجاد میکنند.چراغ های جلویی پروژکتور نور قویتر و با وسعت بیشتری را ساتع میکنند.لامپ های جلو با توجه به تنظیم ارتفاعشان باعث امنیت بیشتر رانندگی در شب میشوند.

۳.      سپر جلویی دو رنگی شبیه به X قوی :

سپر شبیه به X جلو به صورت خلاقانه ای با بدنه مچ شده است.ظاهر جلوی خودرو هم مدرن است و هم دینامیک.علاوه بر این,سپر دو رنگی به خاطر نوع طرالحی هوشمندانه اش در سرعت های بالا نیز بسیار قوی است,و این نشان دهنده ی این است که این خودرو در جاده های برون شهری نیز ایمن است.

۴.      چراغ های مه شکن جلویی دایره ای شکل با قابلیت مه شکنی قوی,و جدای از چراغ های راهنما :

چراغ های راهنمای جدای وسیع در قسمت های تیره شکل سپر قرار دارند و باعث میشوند چهره ی جلوی خودرو به صورت هنرمندانه ای زیبا و هرمی شکل جلوه کند,و همچنین باعث میشود چراغ های راهنما نیز مشخص تر و واضح تر باشند.

۵.      کاپوت با خطوط دوگانه  :

خطوط دو گانه بر روی کاپوت باعث میشوند ظاهر جلوی خودرو محکم تر و قوی تر به نظر بیاید.

۶.      کنار های محکم و مدرن :

کناره های قوی و مقاوم X60دارای  ترکیبی از خصوصیات مدرن,تازگی و پویایی میباشند.

۷.      طراحی عقب بزرگ,مدرن و پویا :

لیفان X60 دارای طراحی عقب قوی ای است.سپر عقب دو رنگی,که کاملا با بدنه مچ شده است,و کاملا با سپر جلویی تطابق دارد.

چراغ درب عقب با قاب کروم,به همراه چراغ های عقب ترکیبی LED دوبل در ترکیب با اگزوز ظاهر زیبا و مدرنی برای عقب خودرو ایجاد کرده اند.

نکات زیبایی داخل خودرو:

۱.      تودوزی های داخلی دو رنگی اطراف داشبورد :

تودوزی های داخلی اطراف داشبورد لیفان X60  هم راحت هستند و هم به خاطر دو رنگی بدنشان بسیار شیک هستند.این تودوزی ها از برند های بین المللی و با استاندارد زیبایی چینی میباشند,و همه ی اینها با هم باعث میشوند صندلی ها راحت باشند.

۲.      فضای زیاد برای رانندگی و نشستن :

طراحی بدنه ی خودرو سازگار با مفهوم MM است که MM مخفف”حداکثر فضای رانندگی و سواری,حداثل سازی فضای مکانیکی”,تا فضای کافی برای سر و پاها برای راننده و سرنشینان فراهم گردد,بنابراین رانندگی و سواری بسیار لذت بخش تر و راحت تر میشود.

ظاهر بیرون خودرو به نظر کوچک و جمع و جور می آید در حالی که در داخل میبینیم که فضا بسیار زیاد است.مخصوصا فضای سر و پاها در صندلی ردیف عقب.

۳.      پنل لوازم موجی شکل دو لایه :

لیفان X60 دارای کنسول موجی شکل دو لایه است;این طراحی بسیار پویا و بسیاری زیبا است.پنل کنترل ضبط صوت و پنل کنترل تهویه ی مطبوع دارای کلیدهای چرخشی بزرگ هستند,که برای استفاده ی آسان و رانندگی امن تعبیه شده اند.

 

۴.      فرمان سه اسپوکه برای استفاده ی اسپورت از خودرو :

لیفان X60دارای فرمانسه اسپوکی است که عمدتا برای استفاده های اسپورت و ورزشی از خودرو به کار میرود.پنل نقره ای براق برای کترل فرمان استفاده میشود.فرمان از لحاظ ارتفاع قابل تنظیم است بنابراین راننده میتواند حالت رانندگی متناسب با قامت و عادت خود انتخاب کند.فرمان با چرم مرغوبی پوشانده شده و کیفیت بسیار عالی ای دارد.

۵.      پنل لوازم دسته ای سه بعدی :

پنل لوازم دسته ای سه بعدی هم برای سادگی و هم برای مدرن بودنش مورد توجه است.اطلاعات رانندگی در یک محوطه ی بسیار محدود نمایش داده میشود بنابراین راننده میتواند آن را به آسانی ببیند.روشنایی نمایش اطلاعات نیز قابل تنظیم است,و دارای آخرین استانداردهای طراحی برای رانندگی ایمن است.نور پیش زمینه ی آبی دلپذیر و نرم است بنابراین اطلاعات رانندگی را میتوان به راحتی مشاهده کرد,که این باعث امنیت بیشتر در رانندگی میشود.

۶.      صندلی های چرم بسیار انعطاف پذیر :

صندلی های بسیار انعطاف پذیر دارای جدید ترین لوازم ارگونومیک میباشند,و راننده و سرنشینان میتوانند در راحت ترین حالت هایی که دلخواه آنهاست بر روی صندلی قرار گیرند.آپشن های لوکس مانند تنظیمات پشتیبان کمر,و گرم کننده ی صندلی نیز موجود میباشند.

۷.      خصوصیت های صندلی های ردیف عقب :

صندلی های ردیف عقب دارای سه پشتی سر و پشتی کمر قابل تنظیم جداگانه میباشند.جایگاه های دست بزرگ بین صندلی ها هر کدام دارای دو جا لیوانی میباشند,که به راحتی سرنشینان می افزایند.سرنشینان در ردیف عقب میتوانند به دلخواه خود صندلی خود را تنظیم کنند و میتوانند حالت نشسته یا خوابیده را به راحتی انتخاب کنند.

۸.      صندوق عقب بزرگ و جادار :

صندوق عقب به همراه فضای باز بزرگ,لبه ی کوچک و سطح صاف باعث میشوند راننده راحت تر بتواند لوازم سفر و دیگر لوازم را داخل صندوق قرار دهد.پشتی های کمر ردیف عقب ۶/۴ مجزا و تاشو هستند.در صورت نیاز,میتوان پشتی کمر را برداشت تا جا برای بار ها در صندوق عقب و سرنشینان در صندلی ها بیشتر شود.

به قصد حفظ فضای خصوصی,صندوق عقب دارای یک پرده میباشد که باعث میشود وسایل از بیرون قابل دیدن نباشند.

۹.      سیستم صوتی با کیفیت چند کاره

لیفان X60 دارای سیستم صوتی با کیفیت ۲-DIN معروف بین المللی به همراه صفحه ی نمایش بزرگ و کلید های بزرگ میباشد که بعد از به کار فافتادن خودرو آماده به کار میشوند و به راحتی قابل استفاده هستند.۶ بلند گو از صدای رسا و با کیفیت خبر میدهند.مالک خودرو میتواند در هر زمان,در هر جا از موسیقی فوق العاده لذت ببرد.آپشن های لوکس شامل DVD و GPS میباشند.واسط Mp3/MP4 نیز آزادی عمل بیشتری برای مالک خودرو فراهم میکنند.

۱۰. سیستم تهویه ی مطبوع با انرژی زیاد الکتریکی :

سیستم تهویه ی مطبوع دارای یک تبخیر کننده ی لایه ای است که پیشرفته ترین و معروف ترین برند در دنیاست.علاوه بر کارایی گرمایی بالا,سیستم دارای مزیت ذخیره ی نیروی موتور و کاهش مصرف انرژی میباشد.سیستم تهویه ی مطبوع دارای پنل با کلید های چرخشی بزرگ میباشد بنابراین کنترل آن آسان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *