خودروی اچ سی کراس H30 cross

خروج رنو و پژو از ایران و بازگشت تحریم‌های صنعت خودروسازی، بازار را برای محصلات چینی به ویژه برندهایی که در حال مونتاژ در داخل بودند، مناسب‌تر از قبل کرد. اما رقابت همچنان بین شرکای دولتی و خصوصی چینی‌ها در ایران باقی ماند. رقابتی که بین کرمان موتور و مدیران خودرو با ایران خودرو و سایپا شکل گرفته است.

 

به گزارش خودروتک ، جهش ناگهانی قیمت‌ها در سال گذشته افت تولید اتومبیل را در کشور به همراه داشت. تیراژ تولید خودروهای چینی در سال گذشته تقریبا با افت ۴۰ درصدی همراه بوده است با این حال برخی مدل‌های چینی مونتاژی در ایران فروش نسبتا مناسبی را تجربه کردند.

بررسی میزان تولید خودروهای چینی در سال ۱۳۹۷ نشان می‌دهد تولید دانگ‌فنگ H30 کراس، ۱۹,۰۸۷ دستگاه بوده است. دانگ‌فنگ H30 کراس در سال ۱۳۹۴ رونمایی و در سال ۱۳۹۵ به بازار عرضه شد. در سال اول تولید دانگ‌فنگ H30 کراس، نزدیک به ۱۲,۰۰۰ دستگاه از آن تولید شد و در سال ۱۳۹۶ با رشدی بالا تولید بیش از ۳۰,۰۰۰ دستگاه را تجربه کرد. دانگ‌فنگ H30 کراس در سال‌های عرضه به بازار ایران یکی از اتومبیل‌های پرطرفدار چینی در میان ایرانیان بوده است. ایران خودرو برای فروردین ۱۳۹۸، ۱۳۶۰ دستگاه از دانگ‌فنگ H30 کراس تولید کرده است.

دانگ‌فنگ H30 کراس اتومبیل کامپکت شرکت چینی دانگ‌فنگ است که از سال ۲۰۱۰ وارد بازار چین شده است. این اتومبیل در کلاس C قرار دارد و به نوعی در دسته هاچ‌بک‌های کراس قرار می‌گیرد که از جمله رقبای این مدل می‌توان به رنو ساندرو استپ‌وی اشاره کرد.

در دانگ‌فنگ H30 کراس از پیشرانه ۱.۶ لیتری با توان ۱۰۵ اسب‌بخار استفاده شده است و اندازه آن در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب ۴۵۲۶، ۱۷۴۰ و ۱۴۶۵ میلی‌متر و فاصله دو محور آن ۲۶۱۰ میلی‌متر است که فضای بیشتری نسبت به دیگر هاچ‌بک‌های بازار ایران در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد.

فروش بالای دانگ‌فنگ H30 کراس باعث شد تا شایعاتی برای ورود برخی مدل‌های دیگر این شرکت به ایران مطرح شود که به نظر می‌رسد با بازگشت تحریم‌ها بعید است به سرانجامی برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *